Paralaksa tła

Johnnie Walker wkrótce może mieć dziewczynę!

Lifestyle

Alkohole

Autor: Błażej Andrzej

Fotografie: scotchwhisky.com, PRNewsFoto, Johnnie Walker

Johnnnie Walker od dłuższego czasu coś ukrywa…

Plotki mówią że dowiemy się o tym 8 marca w dzień kobiet. Prasa spekuluje prawdopodobnie chodzi o Jane Walker, edycję specjalną 12-letniej Johnnnie Walker Black Label, na etykiecie której zamiast dżentelmena będzie dama.

Depesze prasowe donoszą wniosku skierowanego do urzędu patentowego USA o rejestrację logo, znanej ale subtelniejszej postaci. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z damską wersją znanej od lat marki. Koncern Diageo nie wypowiedział się oficjalnie na temat nowej edycji kultowej whisky. Przypuszcza się, że edycja była przygotowana już wcześniej, i miała ukazać się na rynku krótko po wygranych przez Hilary Clinton wyborach prezydenckich w USA. Jak wiadomo jednak wybory wygrał kto inny, tak więc trunkowy projekt trzeba było odłożyć na później.

Koncern Diageo z racji branży i związanych z alkoholem skojarzeń słynie z wysiłków PR wkładanych we wprowadzenie równości płci w miejscu pracy, co więcej uznany jest za jednego z liderów wśród wielkich pracodawców pod względem liczby kluczowych stanowisk zajmowanych przez kobiety.