Paralaksa tła

Facet, broda, wąs i cały ten lambersexual!

7 sierpnia 2015

Wąs i broda

Autor: Błażej Andrzej

Fotografie: Domena publiczna, internet

Są pewne rzeczy na tym świecie poza jajami, samochodami, tech blogami itp. które są wybitnie męskie, mam tu na myśli brodę i wąs ….chodź i są kobiety które „cieszą” się i tym drugim…

bytom-kolekcja-winter-2013

Dziś modą można a nawet trzeba się bawić! Już nikogo nie dziwi pięknie bajkowo zakręcony wąs i broda ala Pan Kleks. Nikt nie będzie Cie wytykał palcami, patrzył na Ciebie jak na dziwaka – więc jeśli zawsze marzyłeś o takim wąsie teraz możesz spełnić swoje marzenia.

 

Broda a lubmersexual

Och broda, wielka broda, broda rządzi broda radzi broda nigdy was nie zdradzi, broda niech żyje nam, niech rośnie nam! kto nie skacze nie ma brody!!! – festival woodstock  – sam skakałem :D REWELACJA POLECAM, broda to styl życia – tak jak moda, moda na lubmersexual.

Moda na lubmersexual to swoiste połączenie, zadbanego faceta ze  leśnym zwierzęciem w koszuli w kratę – wychodzi coś na kształt wilkołaka, szczerze to wolę w te stronę  niżeli chłopaczków w obcisłych spodniach z torebkami na ramieniu, ….dziwne, OK – idąc tym tropem – jest sobie taki Lew. Lew ma czuprynę to jego atrybut  – broda czy wąs także nim są, wystarczy umiejętnie je wykorzystać.

Lubmersexual pokazuje że chłopaki,  już nie wystarczy się myć :P wyprasować koszulę i zjeść śniadanie! należy także strzyc brodę -ładnie jak trawniczek, równo, można także  farbować wg. upodobań ….ale to raczej dla emo wikingów :]

 

A kiedy przychodzi ten dzień…

I jesteś takim jegomościem, udajesz się więc do salonu pielęgnacji brody. Moda jak wiadomo bliska jest celebrytom a w szczególności ich stylistom. Jest taki „celebryta”  który postanowił otworzyć, swój salon przy Emili Plater w warszawce. Wystrój który musi Ci się podobać, ceny już mniej, strzyżenie to koszt od 70 zł, golenie w okolicach 120 zł. Nergalowi reklamy nie chce robić,  salon jak fryzjer i ten gość – nic ciekawego chyba że Cię potną przy goleniu.

salon-nergala

 

Fryzjer Eugeniusz

To niesamowity człowiek, jeżeli widziałeś Film Ciało będziesz wiedział o co chodzi, i wcale nie strzygą tam goryli …chociaż gdyby głębiej się zastanowić :P  Jest takie miejsce w krakowie gdzie ostrzygą Cię brzytwą, czas się tam zatrzymał, kalendarze na ścianach też. Miejsce to bardzo sobie cenię, prowadzi je pewien Dżentelmen już chyba ponad 50 lat, i gdybym miał brodę czy wąsa właśnie w takim miejscu dałbym się ogolić, płacąc nie tylko za golenie, czy lans jak to zwykle bywa.

golenie-grzytwa

Dawniej w okół takich właśnie  miejscach kręciło się życie, tam jak na spowiedzi mogłeś podgadać o męskich sprawach, kobietach, polityce, wszystkim co Ci na sercu leży. Patrząc na ostatnie trendy typu lubmersexual –  moda wraca, nie tylko na takie salony ale także na brodę czy wąsa co bardzo mnie cieszy!

Najważniejsze jest to, że bobrze ubrany i zadbany facet, powinien zadbać także o swój zarost – nie ważne czy na Starowiślnej w Krakowie czy Emilii Plater w Warszawie, chodź ja sam osobiście wolę  Fryzjera  Eugeniusza ;)

grzytwa-golenie-facet

brodacze

koszula-w-krate

facet-lumnersexual

fryzura-lumnersexual

lumnersexual

3 Komentarze

  1. Szymon napisał(a):

    „Lumbersexual”? Naprawdę? Litości…

  2. student napisał(a):

    hehehe, lamber-sramber wąs i broda + pedalskie rurki SZOK ….a widziałem coś takiego na mieście :]

  3. Adrian napisał(a):

    Broda to styl życia, a o życie trzeba dbać. Długie i nieokiełznane brody są najgorsze. A co do barberów i ich usług to owszem są dość drogie, ale to nie tylko strzyżenie i stylizacja, ale też porady, dzięki którym nie musimy do nich ciągle chodzić, gdyż co nieco możemy zrobić sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *