Paralaksa tła

Facet, broda, wąs i cały ten lambersexual!

Wąs i broda

Autor: Błażej Andrzej

Fotografie: Domena publiczna, internet

Są pewne rzeczy na tym świecie poza jajami, samochodami, tech blogami itp. które są wybitnie męskie, mam tu na myśli brodę i wąs ….chodź i są kobiety które „cieszą” się i tym drugim…

bytom-kolekcja-winter-2013

Dziś modą można a nawet trzeba się bawić! Już nikogo nie dziwi pięknie bajkowo zakręcony wąs i broda ala Pan Kleks. Nikt nie będzie Cie wytykał palcami, patrzył na Ciebie jak na dziwaka – więc jeśli zawsze marzyłeś o takim wąsie teraz możesz spełnić swoje marzenia.

 

Broda a lubmersexual

Och broda, wielka broda, broda rządzi broda radzi broda nigdy was nie zdradzi, broda niech żyje nam, niech rośnie nam! kto nie skacze nie ma brody!!! – festival woodstock  – sam skakałem :D REWELACJA POLECAM, broda to styl życia – tak jak moda, moda na lubmersexual.

Moda na lubmersexual to swoiste połączenie, zadbanego faceta ze  leśnym zwierzęciem w koszuli w kratę – wychodzi coś na kształt wilkołaka, szczerze to wolę w te stronę  niżeli chłopaczków w obcisłych spodniach z torebkami na ramieniu, ….dziwne, OK – idąc tym tropem – jest sobie taki Lew. Lew ma czuprynę to jego atrybut  – broda czy wąs także nim są, wystarczy umiejętnie je wykorzystać.

Lubmersexual pokazuje że chłopaki,  już nie wystarczy się myć :P wyprasować koszulę i zjeść śniadanie! należy także strzyc brodę -ładnie jak trawniczek, równo, można także  farbować wg. upodobań ….ale to raczej dla emo wikingów :]

 

A kiedy przychodzi ten dzień…

I jesteś takim jegomościem, udajesz się więc do salonu pielęgnacji brody. Moda jak wiadomo bliska jest celebrytom a w szczególności ich stylistom. Jest taki „celebryta”  który postanowił otworzyć, swój salon przy Emili Plater w warszawce. Wystrój który musi Ci się podobać, ceny już mniej, strzyżenie to koszt od 70 zł, golenie w okolicach 120 zł. Nergalowi reklamy nie chce robić,  salon jak fryzjer i ten gość – nic ciekawego chyba że Cię potną przy goleniu.

salon-nergala

 

Fryzjer Eugeniusz

To niesamowity człowiek, jeżeli widziałeś Film Ciało będziesz wiedział o co chodzi, i wcale nie strzygą tam goryli …chociaż gdyby głębiej się zastanowić :P  Jest takie miejsce w krakowie gdzie ostrzygą Cię brzytwą, czas się tam zatrzymał, kalendarze na ścianach też. Miejsce to bardzo sobie cenię, prowadzi je pewien Dżentelmen już chyba ponad 50 lat, i gdybym miał brodę czy wąsa właśnie w takim miejscu dałbym się ogolić, płacąc nie tylko za golenie, czy lans jak to zwykle bywa.

golenie-grzytwa

Dawniej w okół takich właśnie  miejscach kręciło się życie, tam jak na spowiedzi mogłeś podgadać o męskich sprawach, kobietach, polityce, wszystkim co Ci na sercu leży. Patrząc na ostatnie trendy typu lubmersexual –  moda wraca, nie tylko na takie salony ale także na brodę czy wąsa co bardzo mnie cieszy!

Najważniejsze jest to, że bobrze ubrany i zadbany facet, powinien zadbać także o swój zarost – nie ważne czy na Starowiślnej w Krakowie czy Emilii Plater w Warszawie, chodź ja sam osobiście wolę  Fryzjera  Eugeniusza ;)

grzytwa-golenie-facet

brodacze

koszula-w-krate

facet-lumnersexual

fryzura-lumnersexual

lumnersexual