Paralaksa tła

Belle Epoque kasowy serial TVN

15 lutego 2017

Lifestyle

Serial TVN

Autor: Błażej Andrzej

Fotografie: Domena publiczna, internet

Fabuła serialu o przewrotnej nazwie ‘piękna epoka’ gdzie bawią nas trupami, zapowiada się interesująco, aczkolwiek to za mało…

Pomysłów nie brakuje na ponad 10 odcinków, zapewniają producenci. Scenarzyści zadbali aby widzowie się nie nudzili, serial ma trzymać w napięciu, jako pełen zwrotów i niespodzianek na myśl  ma przypominać te ‚amerykańskie’ …cóż nie przypomina :/ chyba że skserujemy niektóre tzw. kasowe produkcje.

Akcja serialu rozgrywa się głównie wokół życia Jana, który wraca do rodzinnego Krakowa z powodu śmierci, a tak naprawdę morderstwa jego matki. Fabuła zwarta, a historia ciekawa, jednak czegoś brakuje. Do gry aktorskiej nie można mieć zastrzeżeń, scenografia i kostiumy są także na wysokim poziomie i mimo fantastycznych widoków bezsprzecznie pięknego Krakowa, chodź nie zawsze godnie przedstawianego, wciąż czegoś brakuje.

Wyznacznikiem powinien być nie budżet, a pomysł – tu nie brakowało jednego i drugiego, więc co się stało Otóż post-produkcja na poziomie TVNu. Oglądając całość miałem wrażenie że z kolegą, dysponując podobnym scenariuszem zrobimy to po prostu lepiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *